
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 1.2 V to 37 V |
| Output Type | Adjustable |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Input Voltage | 40 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Input Voltage | 4.2 V |
| Polarity | Positive |
| Line Regulation | 0.04 %/V |
| Load Regulation | 0.5 % |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
